Umělé rostliny

umělé rostlinyEuroPalms je předním výrobcem umělých rostlin, které patří mezi nosný program výroby. Najdete zde umělé květiny, stromy, palmy, kaktusy, bambusy, jehličnany, popínavé rostliny a další. Výhodou umělých rostlin je kromě minimálních nároků na údržbu také fakt, že dekorace vypadá po celý rok stejně. V případě, že jste si zakoupili imitaci rozkvetlé rostliny, můžete se pohledem na její barevné květy či zářivě zelené listy kochat celoročně.

Další přednost přináší velmi snadná instalace i následná manipulace s celou rostlinou. Do květníku se umělé rostliny upevňují za pomoci speciální pěny, která dekoraci dokonale zafixuje, ale stejně jako materiál, z něhož je vyrobena rostlina si zachovává lehkost. Vršek této pěny těsně pod okrajem květníku se pak snadno posypává dekoračními kamínky nebo drtí z přírodních materiálů, jakým může být například břidlice, možné je ale také pokrytí mechem, který zajistí maximálně autentický přírodní vzhled celého předmětu.

Pokud trpíte některou ze silnějších forem alergií, umělé rostliny se mohou stát optimálním řešením i pro Vás. Dnes již najdete na trhu skutečně autentické imitace živých rostlin, které jsou na první pohled k nerozeznání od svých přírodních vzorů. Umělá rostlina rovněž neposkytuje pohostinné prostředí hmyzu ani dalším škůdcům.

Při nákupu se můžete soustředit na konkrétní velikost rostliny, která se nejlépe hodí pro zvelebení Vašeho domácího interiéru či komerčních prostor. Na rozdíl od rostlin živých nemusíte počítat s tím, že by se dekorace postupem času kamsi rozrůstala. Mnoho z modelů, které současný trh nabízí také disponuje funkcí, jež Vám umožní ovlivnit konečnou podobu a tvar rostliny. Často lze odnímat jednotlivé listy či květy nebo podle potřeb tvarovat stonek, je-li vyroben z pružnějšího materiálu. Některé z umělých květin jsou pro zachování autenticity zhotovovány za použití přírodních kmenů. Pak samozřejmě není podobná modelace možná, výsledný dojem z takové dekorace ovšem stojí za to.