Květináče

květináčeKromě umělých rostlin je EuroPalms také předním výrobcem květináčů, truhlíků a květinových obalů. Přestože umělé rostliny ke své existenci nepotřebují žádnoou zeminu, hnojiva ani vodu, pro maximální autenticitu je vhodné tyto dekorace buďto zavěšovat anebo upevňovat do květináčů.

Nemusíte se však bát, že by Vám výběr toho správného květníku zabral příliš mnoho času nebo sil. Pro upevnění umělé rostliny jsou obyčejně vhodné téměř všechny květináče na trhu, přestože mohou být primárně určené k pěstování živých rostlin.

Ve výrobním programu najdete květináče mnoha typů a designů. Můžete se setkat kupříkladu s venkovními květináči, truhlíky, květináči z ratanového či jiného úpletu, zinkovými květníky, sklolaminátovými či moderními designovými květináči.

Jak řečeno, většina nabízených modelů je obvykle vhodná i pro upevnění umělé rostliny. Výjimku mohou tvořit například zinkové vložky do květinových obalů z úpletu, které jsou často velmi lehké a díky svému tvaru také nedostatečně stabilní. Jediným omezením při výběru optimálního obalu pro Vaši umělou květinu by tedy ve většině případů měla být kromě vhodné velikosti pouze stabilita květináče.

Podle čeho tedy vybírat? Jednoduše si vybírejte to, co se Vám líbí. Chystáte se přeci ozdobit svůj domov nebo pracovní prostředí dekorací. Estetika je tak právem na prvním místě.  Dnes najdete na trhu opravdu velké množství velmi krásných květináčů. Setkáte se s již zmíněnými květinovými obaly z ratanového či jiného úpletu, s lehkými květináči ze sklolaminátu, které svým vzhledem imitují přírodní terakotu, narazíte také na moderní lesklé květináče z hliníkolaminátu, které se rovněž stávají velmi oblíbenými a nechybí ani takové speciality jako například LED květináče elegantně podsvícené za pomoci úsporné LED diody. Vždy se ale snažte udržet design květináče v souladu s rostlinou, kterou se do něj chystáte umístit. Květník by určitě neměl svým až příliš výrazným vzhledem rostlinu zastínit, zároveň je však nevhodné, představuje-li květináč rušivý prvek, který kazí celkový dojem z jinak překrásné květiny.

Umělou rostlinu v květníku upevníte pomocí plnící pěny do květináčů. Květinu jednoduše podržíte uvnitř květníku v požadované poloze, ten pak zaplníte pěnou, která dekoraci dokonale zafixuje. Neplňte však květináč pěnou až po samotný okraj.

Vršek květináče doporučujeme ozdobit některou z mnoha typů dekorací, které současný trh nabízí. Pěnový povrch můžete například posypat dekoračními kamínky, přejete-li si pak ryze přírodní vzhled, použijte k zakrytí pěny mech anebo drť zhotovenou z přírodních materiálů, například z břidlice.

Poté už jen stačí květináč i s rostlinou nainstalovat do požadované polohy na zvolené místo. Protože umělou rostlinu nebudete zalévat, nepotřebujete pod květník umisťovat žádnou misku nebo květinový obal. Chcete-li však dosáhnout maximálně autentické imitace živé rostliny, žádné meze se fantazii nekladou.

Jednou za několik dní či za týden je vhodné z květináče i listů rostliny setřít prach. Žádná další údržba není třeba.